Žena chtěla na bazarovém portálu prodat pračku, místo toho přišla o 20 tisíc korun

VOTICKO – O tom, že podvodů v internetovém prostředí stále přibývá informuje Policie ČR pravidelně. Na vlastní kůži se o tom, jak lehce může být člověk podveden a okraden přesvědčila i osmatřicetiletá žena z Benešovska, která na bazarovém portále chtěla prodat pračku. Poškozená na bazarovém portále vystavila zboží – funkční pračku, kterou chtěla prodat za dva tisíce korun.

Na inzerát se jí zanedlouho ozval muž, který projevil o zboží zájem a společně se domluvili na obchodu. Kupující přislíbil zaslání částky včetně nákladů za přepravu, kdy jí následně zaslal odkaz, kde si dle domluvy měla poškozená částku vyzvednout. Předtím musela ale vyplnit své jméno a údaje z platební karty (číslo karty, CVC kód).

Poté co žena veškeré údaje vyplnila, odkaz zmizel a podezřelý si tímto způsobem platební kartu zkopíroval a obratem z bankomatu v obchodním centru v ulici Lochotínská v Plzni vybral částku 20 tisíc korun. U toho ho však zachytily kamery. Poškozená žena pochopila, že se jednalo o podvod až ve chvíli, kdy jí přišla zpráva o provedeném výběru 20 tisíc korun z bankomatu, který ale ona neuskutečnila.

Celou věc pak nahlásila policistům ve Voticích. Poznáváte podezřelého na fotografii? Pokud znáte jeho totožnost nebo máte jakékoliv informace, které by policistům při pátrání mohly pomoci, ozvěte se prosím linku tísňového volání 158 nebo přímo policistům Obvodního oddělení Votice na tel. číslo 974 871 760 nebo informace zašlete na email na david.houda@pcr.cz.

„Vzhledem k tomu, že byl muž zachycen při výběru v Plzni, nevylučujeme, že zde může bydlet nebo například pracovat. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvodu a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ uvedla v tiskové zprávě Barbora Schneeweissová, tisková mluvčí PČR Benešov.

AKTUALIZACE: „Podezřelého muže se na základě mědializace případu a zveřejnění fotografie na sociálních sítích podařilo ztotožnit. Všem děkujeme za sdílení příspěvku a pomoc s pátráním,“ por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com