Zelená dohoda pro Evropu v praxi. Krajský úřad si pořídil elektromobily

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj podporuje myšlenku snižování emisí skleníkových plynů a do svého stávajícího vozového parku pořizuje i nízkoemisní vozidla a elektroauta. Aktuálně již mohou pracovníci úřadu využívat zcela novou Škodu Enyaq iV, v nejbližších dnech by měla flotilu doplnit ještě Škoda Superb plug-in hybrid. Pořízeny budou i dva wallboxy, tedy nabíječky elektromobilů. Kraj bude na pořízení obou vozů žádat dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP).

„Řadíme se po bok ostatních úřadů a velkých firem a do naší flotily průběžně zařazujeme i vozy šetřící životní prostředí. Vozy budou využívány ke služebním cestám pracovníků úřadu na jednání a akce v rámci Středočeského kraje anebo k zajištění činností souvisejících s provozem úřadu. Pro zabezpečení průběžného denního provozu obou elektromobilů budou pořízeny dvě nabíjecí stanice,“ konstatuje Libor Lesák, radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek.

Byť už elektromobil Enyaq sídlí v garážích a Superb by měl začít sloužit v nejbližších dnech, bude úřad žádat o dotaci ze SFŽP. „Schválením projektového záměru a následnou realizací projektu dojde k naplňování strategických dokumentů Zelená dohoda pro Evropu, tj. Green deal, a Strategie rozvoje územního obvodu Středočeského kraje na období 2019–2024, s výhledem do 2030,“ dodává Libor Lesák. Celková výše rozpočtu projektu je 2,8 milionu korun.

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com