Zdemoloval všechno, co mu stálo v cestě, sjel ze svahu a od nehody odešel

SEDLČANSKO – V sobotu 6. února došlo kolem čtvrté hodiny ranní na silnici I/18 v katastru obce Kosova Hora k dopravní nehodě. Osmnáctiletý motorista při odbočování vlevo ve směru na Lovčice přejel do protisměru, kde poškodil plastový patník, poté narazil do ocelových svodidel a sjel ze svahu mimo komunikaci.

“Vzniklá škoda činila 35 tisíc korun. Muž z místa nehody bez oznámení odešel. Hlídka ho následně vypátrala a naměřila u něj více než jedno promile alkoholu v dechu. Nyní se mladý řidič bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Také další nehoda se stala v sobotu 6. února ve večerních hodinách na silnici I/18. Škodu ve výši 30 tisíc korun způsobil zajíc, který vběhl do jízdní dráhy projíždějícímu vozidlu. V sobotu odpoledne v Sedlčanech policisté zastavili sedmatřicetiletého řidiče, který usedl za volant ovlivněn návykovými látkami. “Provedený test byl u něj pozitivní na THC ve slinách,” dodala policistka.

V neděli 7. února dopoledne dostala jedenadvacetiletá řidička v Krásné Hoře v zatáčce na namrzlé silnici smyk a bočně narazila do protijedoucího automobilu. Ten byl poté odmrštěn na dřevěné oplocení domu. “Jak se později ukázalo, jeho šofér neměl na autě zimní pneumatiky. Nikdo nebyl při nehodách naštěstí zraněn,” doplnila výčet informací policejní mluvčí.

Ilustrační foto: Policie ČR