Zatím jsem to ještě úplně nepoložil, ale ona chvíle konce webu se dost rychle blíží

Vážení čtenáři, nastal ten okamžik, který zákonitě jednou přijít musel. Už delší dobu jsem frustrován z toho, že svůj čas vkládám do něčeho, co mi nepřináší uspokojení. Zda za to může dlouhá koronavirová doba, kdy nebylo kromě covidu o čem pomalu psát, nebo únava po sedmnácti létech nepřetržité práce na stránkách (papírových i internetových) věnovaných Sedlčansku, či můj věk, zůstává otázkou.

Každopádně se mi už dále nechce setrvávat v současném stavu, kdy internetu vládnou hlavně sociální sítě. V posledních dvou létech to poznávám na návštěvnosti tohoto webu, která od roku 2019 klesá. Jestliže vezmu za základ právě rok 2019, tak v roce 2020 návštěvnost klesla o 5,5 % a za letošních osm měsíců to zatím vypadá na pokles o dalších pět procent. Což mi připadá hodně.

Přesto bych to ještě „zkousnul“, kdyby na návštěvnost nebyla vázána reklama na tomto webu. Do roku 2019 zisky z reklamy pokryly celkové režijní náklady na web, v roce 2020 už režijní výdaje převážily zisk z reklamy, ale nebylo to o moc. Letos na režii webu, při dalším poklesu návštěvnosti, už doplácím ze „své kapsy“. Je jasné, že to takhle dál nepůjde, takže…? Takže nejdéle do konce třetího čtvrtletí!

Ladislav Havel, provozovatel webu
Ilustrační foto:
pixabay.com