Zastupitelé města na svém veřejném jednání se seznámí i s možnostmi přístavby ZUŠky

SEDLČANY – V pondělí 9. března proběhne ve společenském sále kulturního domu veřejné zasedání Zastupitelstva města Sedlčany. Kromě standardním bodů, jako jsou kontrola usnesení z minulého zasedání, či zpráva z jednání Rady města, rozpočtová opatření na rok 2020 a podobně, jsou na programu zasedání i další zajímavé body. Mezi ně patří například výstavba Sportovně rekreační zóny v Luční ulici nebo přístavba Základní umělecké školy.

Na zasedání se mají zastupitelé konkrétně seznámit se studií rekonstrukce a rozšíření ZUŠ Sedlčany. O přístavbě sedlčanské ZUŠky se mluví víc jak deset let, problémem jsou především finanční prostředky. Základní umělecká škola v Sedlčanech sídlí v budově postavené v polovině minulého století pro potřeby tehdejšího Okresního národního výboru. I když počátkem devadesátých let prošla rekonstrukcí, přesto už kapacitně a prostorově plně nevyhovuje současným moderním požadavkům na školní výchovu.

Původní projekt z roku 2009 za desítky milionů korun počítal s třípodlažní, dvanáct metrů vysokou přístavbou prostorově větší (500 m/2) než současná budova školy. V přízemí přístavby bylo plánováno jeviště se souvisejícím hledištěm, nahrávací studio, sociální zařízení pro účinkující a návštěvníky. Součástí přízemí měla být vstupní hala s atriem, šatnami a recepcí. Taneční sál byl navržen do prvního patra, společně se čtyřmi učebnami, sborovnou a ředitelnou.

Chybět podle původního projektu nemělo ani zázemí s šatnami a sociálním zařízením. Ve druhém patře měly být podle projektu další tři učebny s potřebným zázemím a ateliér pro výtvarné obory. Počítáno bylo také s odstavným parkovištěm pro osobní vozidla návštěvníků a zaměstnanců školy. Parkoviště by zároveň v případě potřeby sloužilo jako nástupní plocha pro hasičskou a zdravotnickou techniku. Vše pak v původním projektu doplňovaly chodník pro pěší, trávník a stromy.

Až samotné pondělní zasedání 9. března ukáže, zda budou zastupitelé projednávat tuto verzi projektu z roku 2009, nebo zcela jinou, případně částečně upravenou. Patrně se však bude jednat o jinou, neboť Město Sedlčany podle registru smluv si na rekonstrukci a rozšíření ZUŠ Sedlčany zadalo vypracování studie za celkovou cenu 180 tisíc korun bez DPH v květnu loňského roku.  Z prvního letošního zasedání Zastupitelstva bude opět probíhat živý audio přenos.