Zámek Červený Hrádek hostí předvánoční setkání při tradičních řemeslech a obyčejích

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 29 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Zámek Červený Hrádek se o víkendu (14. a 15. prosince) stane místem, kde se vždy v odpoledních hodinách (13 – 19 hod.) uskuteční akce “Neobyčejné obyčeje”. Součástí akce, která má navodit atmosféru tradičních staročeských Vánoc všemi smysly, bude ochutnávka regionálních potravin a výrobků. Své místo tu najdou jak galerie umění, tak i hudební vystoupení. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet lití olova, draní peří, výrobu polštářů a svíček, věštění a podobné dovednosti.

“Ze všech koutů budou znít obyčejné i neobyčejné vánoční koledy. Místo provoní Vámi vyrobená vosková svíčka. Zrak možná spočine na exteriér a interiér zámku, nebo na malby, fotografie či řezby místních umělců a v neposlední řadě se Váš hmat ověří při předení, draní peří nebo výrobě famfrnochu. Chuť vydráždíte perníčky, horkou medovinou nebo staročeským zelňákem,” uvádí v pozvánce na předvánoční akci Martin Pešek, jeden z pořadatelů.