Zákaz kouření v blízkosti škol a učiliště se týká nejen mládeže, ale každého kuřáka

SEDLČANY – Zastupitelé města na nedávném veřejném zasedání 14. října schválili vyhlášku týkající se kouření v některých částech města. Vyhláška o zákazu kouření a používání elektronických cigaret na veřejném prostranství v městské zástavbě Sedlčany nabude účinnosti 29. října. Zákaz se týká nejenom mládeže, ale všech, kteří do ve vyhlášce uvedených oblastí v okolí škol vstoupí se zapálenou cigaretou.

“Cílem vyhlášky je posílení ochrany zdraví dětí a mládeže před škodlivými účinky kouření a používání elektronických cigaret,” uvádí se v článku 1 Obecně závazné vyhlášky města Sedlčany. A tak například nebude možné si zapálit cigaretu ani na chodnících ve východní části Komenského náměstí a v části ulice Primáře Kareše. Tedy v blízkosti objektů 1. Základní školy Sedlčany.

Bez zapálené cigarety budou muset občané absolvovat také cestu po chodnících v podstatné části ulice Petra Bezruče či v části ulice Příkrá (2. Základní škola a Střední odborné učiliště Sedlčany). Naopak chodník v Nádražní ulici před budovou sedlčanského gymnázia byl ze zákazu kouření  vyjmut. Kouření je vyhláškou také zakázáno na chodnících v části ulic Vítěžská a Etropolská (ZŠ Sedlčany, Konečná).

Kompletní znění vyhlášky (včetně grafického vyznačení oblastí)