Zájemců o očkování v sedlčanském centru ubývá. Snižuje se i počet dodaných dávek

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Maximálně ještě dva měsíce bude možné se nechat očkovat ve velkokapacitním očkovacím centru v Sedlčanech. Ke konci srpna očkovací centrum zanikne, očkovat mají jen praktičtí lékaři. Důvody jsou jednak to, že centrum sídlí v prostorách Kulturního domu Josefa Suka a od začátku září začne kulturní dům plnit opět svoji kulturní a společenskou činnost ve městě.

Dalším důvodem je pak fakt, že začíná ubývat lidí, kteří mají o očkování zájem, neboť proočkovanost je už velká. To se ukazuje i na nižším počtu dávek vakcíny Pfizer dodaných do sedlčanského očkovací centra. V 24. týdnu to bylo 3354 dávek a následují týden pak bylo do Sedlčan dodáno 3600 dávek od firmy Pfizer. Z toho poměr mezi očkováním první a druhou dávkou byl přibližně jedna ku dvěma.

Podobně nejdéle do konce srpna má také fungovat testování pro veřejnost na covid-19. To je prováděno v suterénních prostorách kulturního domu s přístupem vchodem do kina. „Od začátku července začíná sedlčanské kino promítat, přesto testování bude dál fungovat v omezeném provozu. Mělo by se tak dít v úterý a v pátek, časy nejsou zatím přesně stanoveny,“ řekl ředitel KDJS Martin Severa.

Zdroj: Město Sedlčany
Ilustrační foto:
pixabay.com