Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Začínali v Dvojce, skončí v Dordrechtu

REDAKCE – Pozornost aerobikového světa bude za necelý týden patřit holandskému Dordrechtu, kde 15.října vypukne FISAF World Fitness and Hip Hop Unite Championship 2012. Tímto mistrovství světa, se s vrcholovým sportem loučí Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek, kteří na konci září oslnili svým výkonem jihoamerický kontinent. Start na FISAF mistrovství světa nebudou mít vůbec snadný, všichni od dvojice dlouholetých českých reprezentantů, kteří začínali v sedlčanském studiu Dvojka, očekávají jedině vítězství.

Čeští závodníci ze světa aerobiku, fitness patří dlouhodobě mezi nejlepší na světě. Na letošním mistrovství Evropy v Praze potvrdili výbornou formu i v letošní sezóně. Získali čtyři zlaté medaile v kategorii sportovního aerobiku i fitness týmů. “Česká výprava bude, jako již tradičně, patřit k největším ze všech zúčastněných zemí. Seznam členů české reprezentace překračuje 250 osob,” uvedla k nadcházejícímu FISAF mistrovství světa Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF.

V kategorii jednotlivců bude za ženy bojovat úřadující mistryně Evropy a mistryně světa z roku 2010 Denisa Barešová. Úhlavní soupeřkou jí bude především Australanka Allira Bull, která se stala absolutní vítězkou na ME v kategorii open. Za muže reprezentuje ČR Jan Pochobradský jehož největším soupeřem je Fin Juuso Väisänen, který porazil Pochobradského na mistrovství Evropy. Velkou konkurenci potvrzuje také prezidentka Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF, Jana Havrdová: “V letošním roce je na startovní listině MS výrazně více závodníků, proto i konkurence českým špičkám bude větší. Přesto věříme, že přivezeme řadu medailí včetně těch nejcennějších v kategorii dospělých.”

Zdroj: TZ Agentura RHA