Záchranáři hodnotí silvestrovskou směnu jako průměrnou. I když kolem létaly petardy

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

STŘEDNÍ ČECHY – Letošní silvestrovská noc byla v souvislosti s vládními opatřeními ze strany Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje plná očekávání. Nedalo se totiž odhadnout, jak moc opatření usměrní bujaré oslavy a vítání nového roku. „Operátorky našeho operačního střediska noční směnu zvládly, jak jinak než s přehledem, a u ranní kávy při střídání směn ji zhodnotily jako průměrnou se slovy, že nebyla klidná, ale že se neděly ani žádné pohromy. Statistická čísla hovoří o 160 výjezdech středočeských záchranářů, a to je o šest méně než rok předchozí,“ píší záchranáři.

Ve dvanácti případech oslavenci nezvládli míru alkoholu a vstup do nového roku si poněkud zpestřili naší přítomností a následným převozem do nemocničního zařízení. Těmto účastníkům zájezdu přejeme obzvláště zdraví a v dalších dnech lepší probuzení, než je na lůžku záchytné stanice nebo oddělení JIP. Někteří jedinci se posilnění alkoholem rozhodli vyřešit do nového roku své účty, a proto naše posádky vyjížděli ke třinácti případům napadení.

Ten nejvážnější se odehrál na Kladně, kam posádky vyjížděly ve 23:40 spolu s leteckou záchrannou službou Praha. Záchranářům tedy při ošetřování pacienta do slova nad hlavou létaly petardy. A úrazům spojených se zábavní pyrotechnikou jsme se samozřejmě taktéž nevyhnuli, a to ve čtrnácti případech, kdy v jednom z nich došlo dokonce ke ztrátovému poranění ruky. „Do nového roku 2022 nemůžeme přát nic než zdraví, protože to je to, proč tu jsme…..společně pro život,“ dodávají středočeští záchranáři.

Zdroj/foto: ZZS Středočeského kraje