Začátek nadcházejícího týdne bude letní, pak už teploty začnou připomínat podzim

REGION – Průměrné maximální teploty pro polovinu září se v nižších polohách Česka pohybují okolo 20 °C. V tomto stavu se udrží minimálně do úterý, spíše ale až do středy. V pondělí a úterý má být převážně slunečno a beze srážek s maximy v pondělí 21/25 °C, v úterý i částečně ve středu 22/26 °C. To už se ale bude od západu blížit studená fronta.

Výraznější teplotní skok přijde pak ve čtvrtek, kdy teploty pod velkou oblačností vystoupí už jen 17/21 °C. “Na zbytek týdne se modely ještě trochu rozcházejí v odhadu teplot, ovšem zcela jistě už bude podstatně chladněji než nyní. Na pátek a víkend očekáváme maxima už spíše pod 20 °C,” píše Meteocentrum. Ranní teploty už půjdou pod 10 °C.

“Modely se na poslední třetinu září liší opravdu výrazně a podle některých už přijde pravý podzim, který by mohl dokonce i přinést sníh do hor. Dlouhodobá předpověď ukazuje, že by konec září měl být teplotně spíše podprůměrný, i když spolehlivost tohoto delšího výhledu je jako známo poměrně nízká. Takže ani babí léto nelze úplně vyloučit, i když je méně pravděpodobné,” dodává Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com