Začaly komunální volby 2022, o hlasy voličů se na Sedlčansku uchází 578 kandidátů

SEDLČANSKO – Přesně ve dvě hodiny odpoledne se v regionu otevřelo všech 51 volebních místností spadající pod 22 obecních a městských úřadů správního obvodu Sedlčany. Až do sobotní 14. hodiny mohou voliči vybírat ty spoluobčany, kteří v dalším čtyřletém období budou za ně rozhodovat o nejdůležitějších záležitostech samosprávy obce. Letos se ve správním obvodu Sedlčany o hlasy občanů uchází celkem 578 kandidátů, což je o 82 méně než před čtyřmi roky.

V Sedlčanech se o 21 míst v zastupitelstvu uchází 84 kandidátů. V Sedlci-Prčici se o 15 míst v zastupitelstvu města uchází 39 kandidátů, v Krásné Hoře nad Vltavou se o 15 míst v zastupitelstvu uchází 60 kandidátů. Stejný počet kandidátů (60) se uchází o 15 míst v zastupitelstvu také v Petrovicích. Naopak své jisté místo v sedmičlenném zastupitelstvu má sedm kandidátů v obcích Prosenická Lhota a Štětkovice. Ale i v Počepicích, kde se o devět míst v zastupitelstvu uchází devět kandidátů.

V komunálních volbách se zásadně jen křížkuje! Voliči v komunálních volbách mohou na hlasovacím lístku, kde jsou pohromadě kandidáti všech uskupení, křížky u jejich jmen sestavit své zastupitelstvo. Počítat ale musí s tím, že primárně také dávají hlas i jejich stranám. Voliči mohou také křížkem označit favorizovanou stranu, nebo ji zkombinovat s kandidáty jiných uskupení. Počet křížků ale nesmí být vyšší než počet volených členů zastupitelstva. Jinak by byl hlas neplatný.

Ilustrační foto: wikimedia