Začala stavba Krčínovy cykloskezky. Cyklisté se po ní svezou koncem listopadu 2020

SEDLČANSKO – V pondělí 9. prosince byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí města Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. Trasa nejdelší cyklostezky ve výstavbě v roce 2019 měří 13,5 km a je navržena od sedlčanské retenční nádrže k Radči, Meznému, Hulínu a do Prčice.

Trasa bude procházet převážně nezastavěným územím, kde budou maximálně využity stávající polní cesty. V krátkých úsecích se napojí na stávající zpevněné komunikace. Samotná stavba sestává z pěti stavebních objektů pozemní komunikace, jež jsou označeny jako cyklostezka. Tyto se připojují na stávající komunikace, na nichž bude svislým dopravním značením vyznačena cyklotrasa z asfaltového betonu o základní šířce 2,5 metru.

Zakázky v hodnotě 87 milionu korun včetně DPH se ujme společnost Krčínova cyklostezka (BES s.r.o. a M – silnice a.s.). Sdružení obcí Sedlčanska jako investor stavby uspělo se žádostí o příspěvek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a získalo na vybudování cyklostezky téměř 74 milionů korun. Dalšími 13,5 miliony výstavbu podpořil Krajský úřad Středočeského kraje. Zbývající prostředky poskytne Sdružení obcí Sedlčanska.

Autor/zdroj: Středočeský kraj