Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Za výzkum dostanou domácnosti peníze

REGION – Od 7. července probíhá v celé České republice unikátní sociologický výzkum Proměny české společnosti. Jde o jeden z největších výzkumů v české historii, který organizuje Akademie Věd ČR a pracoviště Masarykovy a Karlovy univerzity. Tazatelé společností MEDIAN a STEM/MARK v něm do konce října navštíví 12 tisíc domácností z více než 700 obcí a měst ČR. Domácnost za vyplnění dotazníků získá odměnu 500-1100 Kč. Výzkum je regionálně reprezentativní a vybrané domácnosti leží i v našem regionu.

„Spolupráce na tomto důležitém výzkumu si ceníme, proto domácnosti honorujeme v řádu stovek korun za hodinu strávenou dotazováním,“ říká Daniel Prokop, ředitel sociálního a politického výzkumu agentury MEDIAN. Každá náhodně vybraná domácnost dostane informativní dopis s pozvánkou k výzkumu. Následně ji navštíví tazatel, který si buď se členy domácnosti dojedná schůzku, anebo provede rovnou dotazování. Tazatelé stráví v domácnosti 1 – 2 hodiny a v osobním rozhovoru proberou s jejími dospělými členy jejich postoje, zkušenosti, současnou životní situaci i plány do budoucna.

Všechny odpovědi jsou anonymní a data z výzkumu budou zpracována hromadně. Žádný respondent se nemusí obávat zneužití osobních údajů. STEM/MARK i MEDIAN se řídí přísnými bezpečnostními pravidly. Kdyby si snad lidé nebyli jisti, zda je navštívil jeden z našich tazatelů, mohou si jeho totožnost ověřit přímo v agentuře. „Tazatelé jsou totiž vybaveni legitimací s fotografií a tazatelským číslem. Stačí tedy zavolat na kontaktní telefon a náš pracovník zjistí, zda se jedná o našeho prověřeného kolegu,“ dodává ředitel STEM/MARK.

Autor/zdroj: tisková zpráva STEM/MARK a MEDIAN