Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Za škodou ve výši 72 tisíc Kč stála moucha, která vlétla řidičce do automobilu

SEDLČANSKO – Z pohledu policistů byl uplynulý týden na Sedlčansku ve znamení dopravních nehod, drog za volantem a také jedné krádeže. V pondělí 13. července zakončil na silnici I/18 sedmadvacetiletý řidič svou jízdu v příkopu. K nehodě došlo u Kosovy Hory, kdy motorista nejprve přejel do protisměru, pak následně strhl řízení, dostal s vozem smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Způsobená škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Ve středu 15. července došlo k další nehodě v katastru obce Křepenice. Sedmašedesátiletá řidička vyháněla mouchu z auta a přitom vjela na krajnici, kde poškodila směrový sloupek a betonové přemostění vozovky. Vozidlo skončilo v silničním příkopu, škoda činila 72 tisíc korun. O den později odpoledne došlo mezi obcemi Kňovice a Osečany ke střetu osobního vozidla značky Audi a lesní zvěře. Srna zůstala usmrcena, hmotná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

A pak tu máme v policejní svodce drogy za volantem. V neděli 12. července měl pozitivní test na cannabis třiadvacetiletý šofér, který projížděl Tyršovou ulicí v Sedlčanech. Podobně na tom byl o den dříve i devětatřicetiletý řidič, kterého hlídka zastavila v Sedlecké ulici. Ve čtvrtek 16. července kontrolovali policisté v Sedlčanech v ulici U Kulturního domu čtyřiadvacetiletého motoristu. Také u něj byl test pozitivní na cannabis.

Drogy požila i třicetiletá řidička, kterou policejní hlídka zastavila v neděli 19. července v dopoledních hodinách v Kosově Hoře. “Provedený test na drogy byl pozitivní, konkrétně na metamfetamin. Žena se nyní bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” doplnila výčet týdenních událostí na silnicích Sedlčanska tisková policejní mluvčí Monika Schidlová.

Posledním případem uplynulého týdne se tak stala krádež při níž zatím nezjištěný zloděj odcizil v neděli 19. července v odpoledních hodinách před restaurací na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech volně odloženou peněženku. “Majitel měl uvnitř hotovost, doklady a platební kartu,” dodala policistka.