Za Radu města museli o stavbě „griloviště“ rozhodnout zastupitelé při svém zasedání

SEDLČANY – V pondělí 3. června probíhalo v sedlčanském kulturním domě veřejné zasedání sedlčanských zastupitelů. Kromě jiného se zastupitelé rozhodli navýšit z peněz daňových poplatníků (daň z nemovitosti) rozpočet o 23 milionů korun na rekonstrukci bývalé polikliniky. Město také plánuje dát peníze na opravu vstupu na hřbitov a oplocení fotbalového hřiště. Novinkou, která určitě potěší hlavně starší lidi, je schválení zřízení Senior taxi, v provozu má být do konce roku.

Velká diskuze se rozběhla kolem nápadů obyvatel města financovaných z peněz participativního rozpočtu. Původně o nápadech podaných občany města měla rozhodnout Rada města.Ta vyřadila projekt vybudovat v Sedlčanech pumptrack, tedy uměle vytvořený zvlněný okruh pro jízdu na kole, z důvodu převýšení ceny určené pro projekty participativního rozpočtu téměř o půl milionu.

Také druhý projekt, kterým mělo být pořízení veřejného místa pro grilování v prostoru Sportovního areálu v Luční ulici za 572 049 Kč měl být vyřazen pro překročení finančního limitu. Autorka druhého nápadu však narychlo projekt přepracovalo tak, aby vyhovoval výši peněz určených pro projekty participativního rozpočtu. Nová cena místa pro grilování byla snížena na 242 tisíc Kč.

Projednání tohoto upraveného nápadu se sníženou cenou Rada města však neschválila a ani nezamítla a nechala tuto svoji povinnost na Zastupitelstvu města. Mezi zastupiteli se rozeběhla diskuze, k ní se přidal i zástupce firmy, která by měla projekt realizovat. Padaly nápady například zda by neměla být griloviště dvě  (Háječek) apod. Nakonec Zastupitelstvo projekt v upravené podobě schválilo.

Samotné hlasování obyvatel města o jediném projektu z peněz participativního rozpočtu (griloviště ) má začít dnes, tedy 4. června a trvat má do 14. června. Hlasovat může každý oprávněný občan města (osoba starší 15 let, která tohoto věku dovršila nejpozději 14. června 2024, a má trvalé bydliště ve městě Sedlčany, včetně jeho místních částí). Možnosti hlasování jsou dvě – skrze aplikaci Munipolis, nebo osobně na Turistickém informačním centru Sedlčany. (viz pravidla).

Foto: facebook,
Blanka Vilasová Bešťáková