Za posledních sedm dní počet pozitivně testovaných na Sedlčansku stoupl o 85 osob

SEDLČANSKO – Vývoj epidemie covidu-19 vykazuje zejména v posledním týdnu v Česku známky brždění. Nemoc se ale stále šíří v rizikových skupinách, například mezi seniory. To nakonec potvrzují i aktuální údaje Ministerstva zdravotnictví ČR k 12. listopadu v regionu Sedlčanska (zahrnuje 22 obcí.) K 12. listopadu bylo na Sedlčansku 386 lidí s pozitivním testem na covid -19. Z toho víc jak třetina (133) připadala na seniory nad 65 let (85 ve věku 65 až 75 let a 48 starších 75 let).

Hospitalizováno k 12. 11. bylo osmnáct osob. Za posledních sedm dnů (od 6. 11. včetně) se počet lidí s pozitivním testem na Sedlčansku zvýšil o 85 osob. Z celkového počtu pozitivních osob k 12. listopadu připadalo na město Sedlčany 162 lidí s pozitivním testem. Z dalších větších obcí a měst bylo ke stejnému datu v Sedlci-Prčici 47, Dublovicích 20, Kosově Hoře 19, Krásné Hoře 18, Petrovicích 16, Vysokém Chlumci 15 osob s pozitivním testem.

Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví
Ilustrační foto:
pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Stejně tak je potřeba vzít v úvahu fakt, že v Sedlčanech je největší Domov seniorů ve Středočeském kraji.