Za necelých 24 hodin spadlo na Sedlčansku přes 28 litrů vody na metr čtvereční

SEDLČANSKO – Noc ze soboty na neděli a nedělní den přinesly jednu ze zatím nejvýznamnějších srážkových událostí v tomto roce. Pršet na Sedlčansku začalo v sobotu v pozdních večerních hodinách a do nedělní 17. hodiny spadlo na stanici ČHMÚ Rudolec 28,3 litry vody na metr čtvereční. Nejvíc pršelo mezi třetí až pátou hodinou ranní, kdy spadlo téměř dvanáct litrů vody na metr čtvereční.

Důvodem takového množství srážek byla tlaková níže, která postupovala z Rakouska nad Polsko. “Kolem zmíněné tlakové níže k nám pronikne relativně studený vzduch od severozápadu, ve kterém se přechodně rozšíří oblast vyššího tlaku. Ta způsobí částečné ubývání oblačnosti a vzhledem k celkově nižším teplotám se může objevit k ránu i slabý mráz,” píše Meteocentrum.

A nadcházející týden? Jeho pracovní část nám rozhodně nějaké ohřátí nedopřeje. Obecně se denní teploty od pondělí do pátku budou pohybovat někde mezi 10 a 15 °C, místy s deštěm. Pondělí bude oblačné, s malou možností přeháněk a teplotami do 12 °C. Nejtepleji by mělo být úterý s maximy snad až 17 °C. Od středy do pátku je pravděpodobnost srážek největší a teploty klesnou pod 15 °C.

Zdroj: ČHMÚ, meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com