Za narkomany na Příbramsku putovaly drogy vyráběné ženou z Plzeňska

REGION – Celkem čtyři osoby – dvě ženy (34 a 53 let) a dva muži (41 a 45 let) „uvízli“ v rukou příbramských kriminalistů v rámci realizace akce nazvané „Blatka“, při níž se zaměřili na výrobu a následnou distribuci látky metamfetamin – pervitin. Kriminalisté obvinili čtyři osoby z výroby a distribuce drog. Hrozí jim až desetileté tresty.

Na základě operativních šetření a zjištěných informací se středem pozornosti kriminalistů staly nejprve obě dvě ženy a to v první řadě mladší z nich – bez zaměstnání. Žena měla na různých místech na Příbramsku prodávat pervitin, a to aby získala finanční prostředky na další nákup této psychoaktivní látky – nejen pro sebe, ale opětovně i pro další na sebe navázanou více jak desítku uživatelů pervitinu.

Kriminalistům se ale v rámci rozsáhlého šetření podařilo vypátrat i zdroj, který pervitin pro mladou ženu bez zaměstnání – k další distribuci – vyráběl. Jednalo se o 53letou ženu z Plzeňska, která pro potřebné látky – prekurzory, k výrobě pervitinu, jezdila taxíkem do polských lékáren. Následně pak ve svém bytě, kde měla veškeré potřebné pomůcky, chemikálie a podomácku sestavenou laboratoř, vyráběla z léků pervitin.

Určitou část výroby omamné a psychotropní látky prováděla také v lese, na campingovém vařiči, a to aby značně nepříjemným „odérem“ z vaření neupoutala pozornost dalších nájemníků v domě. Do května 2022, kdy si pro ni přišli kriminalisté, měla vyrobit bezmála tři sta gramů pervitinu, který byl určen k další distribuci přes 34letou ženu, která jej kupovala jak pro sebe, tak pro další osoby závislé na této psychoaktivní látce.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com