Za chvíli jsou komunální volby, atmosféra v Sedlčanech je ale zatím hodně poklidná

Za dva týdny (23. a 24. září) se budou konat komunální volby a atmosféra v Sedlčanech přitom zatím nenapovídá tomu, že by se vůbec nějaké volby blížily. Tedy snad kromě sociálních sítí, ale ne každý volič jim holduje. Ale alespoň díky městskému zpravodaji Radnice jsem si mohl udělat nějaký obrázek o kandidátech i programech. Jako starší generace mohu směle prohlásit, že většinu (natož jen podle jmen – viz. uskupení SNKS a KDU-ČSL) neznám, což může být ale jen můj problém.

Volební programy představila v Radnici všechna uskupení, jen mám pocit, že se moc neliší. Což je jednou stranou dobře z toho důvodu, že zastupitelstvo „potáhne za jeden provaz“. Asi nejlépe to vystihl program KDU-ČSL, cituji: „Současná doba je složitá. Celostátní i místní ekonomická situace není nakloněna náročným investicím a v nejbližším období bude vedení města stát hodně úsilí udržet vše to, na co jsme zvyklí, v plné funkčnosti a na dobré úrovni“. S tím plně souhlasím!

Když už pravděpodobně nebudou peníze na velké akce, tak alespoň chci mít v jedenadvacítce zastupitelů lidi, kteří budou například pamatovat na záplatami a dírami se „chlubící“ ulice, po nichž musí obyvatelé i návštěvníci města jezdit. Doslova do očí bijící je ulice Petra Bezruče posetá výmoly a záplatami, o jejíž rekonstrukci se na radnici mluví minimálně dvě volební období. Také některé chodníky mají už svá nejlepší léta za sebou. Stejně tak pomalu se rozpadající městský lesopark na Cihelném vrchu.

Předvolební mítinky s občany jako by v Sedlčanech nebyly vůbec nutné. První vlaštovkou předvolební kampaně je na tuto sobotu Občanskými demokraty plánovaná vycházka po městě zakončená opékáním buřtů na Mrskošovně. A co další? V radnici jsem si přečetl, že uskupení Šance pro Sedlčany plánuje před volbami tři mítinky. Jeden na Červeném Hrádku, druhý na Severním sídlišti a těsně před volbami u kašny. Další (SNKS a KDU-ČSL) zatím termíny nezveřejnily, nebo na nás voliče kašlou?

Volič Ladislav Havel
Ilustrační foto: pixabay.com