Z pohledu zdravotnických záchranářů a hasičů byly oslavy Nového roku klidnější

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Z pohledu operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje byl Silvestr 2019 klidnější, než Silvestr 2018. “Měli jsme o 40 výjezdů méně, než v roce 2018. Vyjížděli jsme ke 40 opilým osobám, z toho byly čtyři osoby nezletilé. Dále jsme na spádové chirurgie převáželi šest osob s úrazy způsobené petardami, zasahovali jsme u šesti dopravních nehod, kde se ve všech případech jednalo o lehká zranění. A vyjížděli jsme k devatenácti napadením,” informoval Petr Mach ze Zdravotnická záchranné služby Středočeského kraje.

Podobná čísla uvádějí i středočeští hasiči, kdy celkové číslo výjezdů spojených se zásahem zábavní pyrotechniky bylo 40. “Zatímco do půlnoci přicházely události pozvolna – za poslední hodinu čtyři výjezdy, tak v první čtvrthodině nového roku vyjížděli hasiči v našem kraji celkem k šesti událostem a všechny byly v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky. Od 18. hodiny do půlnoci evidujeme 24 událostí, z toho sedmnáct požárů, ze kterých čtrnáct opět bylo od pyrotechniky. Nejčastěji šlo o zahoření keřů nebo odpadu,” uvedlo operační středisko HZS.

Prvním požárem roku 2020 v kraji se stalo zahoření tújí v Kostelní Lhotě na Nymbursku, které bylo operačnímu středisku středočeských hasičů ohlášeno šest vteřin po půlnoci. Směna C hasičů ze sedlčanské stanice HZS zasahovala na přelomu roku v Sedlčanech u zahoření sazí v komíně a také při dopravní nehodě, ke které došlo krátce po půl páté ráno 1. ledna v blízkosti lomu Deštno. Tady řidič osobního automobilu havaroval mimo komunikaci do příkopu. Nehoda se podle posledních informací obešla bez zranění osob. Hasiči tak vozidlo jen vyprostili z příkopu a provedli úklid komunikace.