Výtvarník Zdeněk Štovíček zahajuje výstavu své pětačtyřicetileté tvorby

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 roků, 4 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Olejomalby, kresby, keramiku, linoryty a další druhy výtvarného umění z dílny Zdeňka Šťovíčka mají návštěvníci Sedlčan možnost shlédnout od úterý 16. února v kulturním domě. Autor tu v koncertním sále  zahajuje při příležitosti svých šedesátin retrospektivní výstavu své pětačtyřicetileté tvorby. Náměty svých děl nachází Zdeněk Štovíček zejména v místní krajině, kterou dokáže zobrazit s uměleckým citem.

Za celou tu dobu jsou vyzkoušel mnoho výtvarných technik od kreseb a olejomalby přes linorit, monotyp až po keramiku. Začínal jsem malými obrázky pro svoje potěšení a   aranžovanými zátišími. Poslední léta se převážně věnuji keramice a olejomalbě přímo v plenéru,” říká o své tvorbě Zdeněk Šťovíček.

Zdeněk Štovíček začínal jako samouk, později do tajů malby pronikal pod vedením akademického malíře Jaroslava Černého. Autor výstavy vystřídal ve své celoživotní tvorbě různé výtvarné techniky.  Je  autorem liturgických obrázků na zrekonstruované křížové cestě na kopci Kalvárie u Jesenice. V oblasti keramiky upoutal před léty originálním keramickým betlémem.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 16. února od osmnácti hodin v koncertním sále sedlčanského kulturního domu. Úvodní slovo přednese profesor Jiří Páv, hudební doprovod výstavy obstará skupina Adelon. Výstava je otevřena v pracovní dny a potrvá do 18. března.