Výstavba terminálu započne do měsíce. Pokud se nezadrhne výběrové řízení…

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 2 roků, 7 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Zahájení výstavby nového dopravního terminálu na místě současného autobusového nádraží se rychle blíží. Jeho výstavba započne během několika málo týdnů, a to tak, aby podle podmínek dotace byla ukončena nejpozději do 31. srpna 2018. Ještě před tím, než se stavební stroje zakousnou do asfaltové plochy současného autobusového nádraží, budou odtud přesunuty nástupiště linkových autobusů do Zberazské ulice. Pokud dojde brzy k vyhlášení vítěze výběrového řízení na dodavatele celé akce, tak město uvažuje se zahájením prací na novém terminálu k datu 1. listopadu 2017 a dokončení k 31. červenci 2018.

Během této doby vybraná dodavatelská firma prakticky srovná současné autobusové nádraží se zemí, a to včetně panelového parkoviště v jeho jižní části. Po položení inženýrských sítí bude následovat výstavba odbavovací haly, zastřešených příjezdových a odjezdových stání, vybudování P+R parkoviště pro 32 automobilů, technologických zařízení a technické infrastruktury. Předmětem plnění veřejné zakázky jsou také asfaltové vozovky s bezbariérovými trasami, dlažby, veřejné osvětlení a sadové úpravy včetně zatravnění ploch a vysazení alejových stromů.


Zdroj vizualizace: Město Sedlčany