Vyloženě letní počasí skončí v úterý, kdy přijdou vydatné přeháňky a možná i bouřky

REGION – Nejteplejším dnem by mělo být nejspíš polojasné až oblačné pondělí s možností lokální odpolední přeháňky. Teploty zřejmě v pondělí dosáhnou nejvyšších hodnot až kolem 26 °C. Pak už se nám počasí začne měnit. Úterní ráz počasí už bude docela jiný, naplno bude přecházet studená fronta. Na té jsou očekáványe poměrně vydatné přeháňky, mohou být i bouřkové a taky lokálně silné. v Čechách již denní teploty poklesnou na hodnoty kolem 20 °C.

Od středy přijde několik chladnějších dnů s denními teplotami okolo 20 °C, ale již beze srážek a s občasným výskytem slunce. „Modely se ještě v přesné výši teploty na druhou polovinu týdne trochu rozcházejí, ale počasí by tak jako tak mělo být příjemné, tedy ani horko, ani zima. A to se nejspíš dá říci i o příštím víkendu. Srážek bude v nadcházejícím období celkově poměrně málo, s výjimkou tedy zmíněného nejbližšího úterý s vydatnými přeháňkami,“ píše Mereocentrum.

Není bez zajímavosti, že v minulém roce jsme touto dobou měli za sebou i třicítku. Na první letní den jsme letos museli čekat až do neděle 21. května. V minulém roce jsme první den „slavili“ 10. května a následně 20. května už teplota poprvé pokořila i tropických 30 °C! V letech 2021 i 2020 se první letní teplota objevila shodně 9. května, v roce 2019 však už 25. dubna a v roce 2018 dokonce už 20. dubna. Ale například v roce 2008 přišel letní den později než letos. Tehdy se tak stalo až 27. května.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com