Výkon fotbalistů Tatranu Sedlčany přece jen byl v dalším přípravném zápase už lepší

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Po porážce v prvním přípravném zápase doma proti TJ Dražice tentokrát fotbalisté Tatranu Sedlčany v druhém přípravném utkání remizovali venku v neděli 18. července s účastníkem Krajského přeboru, mužstvem FK  Komárov 4:4 (2:3). Z pohledu sedlčanských fotbalistů se jednalo o lepší výkon, než před týdnem. Stejně tak jako před týdnem byl herně lepší hlavně první poločas.

První minuty nedělního utkání patřily hostům, když už v 5. minutě šli do vedení. Hašek našel přihrávkou Davida Krůtu a ten prvně skóroval. To už před tím Tatran kopal dva rohy, ale bez zakončení. V 9. minutě našel Novotný Krotila a ten zvýšil náskok Tatranu na dva góly. Radost hostů trvala jen dvě minuty, to domácí po brejku snížili na 1:2. Tlak hostů  sílil, ale domácí obrana odolávala.

V 27. minutě hosté rozehrávali rohový kop a Brotánek po zpracování míče Kdolským lobem přes brankáře znovu zvýšil skóre na rozdíl dvou branek. Domácí odpověděli z pokutového kopu po předchozím zákroku, který řešil Soldát faulem ve vápně. Nařízenou penaltu nejprve brankář Dřevojan vyrazil, ale na dorážku dobíhajícího hráče hostů byl už krátký.

Do druhého poločasu poslal sedlčanský trenér některé dorostence a hra hostů ztratila  na kvalitě. I když hosté byli nadále častěji u míče, gólové šance už chyběly. A tak domácí využili skuliny v obraně Tatranu a v 60. minutě vyrovnali na 3:3. V 77. minutě odpískal rozhodčí faul hostů v blízkosti vápna a domácí střelou přes zeď šli do vedení 4:3. V 79. minutě Brotánek vyrovnal s penalty.

„Určitě jsme předvedli v Komárově lepší výkon než proti Dražicím, hlavně v prvním půli. To, že trenér poslal na hřiště dorostence bylo správné, potřebujeme aby si zvykli na dospělý fotbal. Další přípravný zápas hrajeme v pátek od 18.00 hod. hrajeme doma proti Tochovicím a v neděli zakončíme přípravu v Dobříši od 17.00 hodin,“ řekl po utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.

  Jediné domácí přípravné utkání sehrají fotbalisté Tatranu Sedlčany v sobotu 30. 7.

Ilustrační foto: pixabay.com