Všechny nehody, které se staly během pátku a soboty v regionu, skončily zraněním

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – V regionu došlo během pátku a soboty ke třem nehodám, které si vyžádaly výjezdy nejen policistů, ale také zdravotnických záchranářů a hasičů. V pátek 6. září odpoledne přejela po projetí zatáčky devětačtyřicetiletá řidička v katastru obce Štětkovice do protisměru, kde se bočně střetla s protijedoucím autem. To bylo po nárazu odhozeno do silničního příkopu, kde bokem havarovalo do vzrostlého stromu.

“Oba motoristy převezla sanitka do nemocnice s lehkým zraněním. Způsobená škoda činila 350 tisíc korun,” informovala příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. Další nehoda se tentýž den stala na silnici I/18 u Vojkova. Podle dopravních policistů z Benešova, kteří nehodu vyšetřovali, zde došlo krátce po půl šesté odpoledne ke střetu osobního automobilu s motocyklem. Osmačtyřicetiletá řidička osobního vozidla chtěla na křižovatce odbočit na obec Vojkov.

“V tu chvíli ji ale předjížděl devatenáctiletý motorkář se spolujedoucí. Došlo ke střetu motocyklu s levým bokem osobního vozidla. Řidič motocyklu a jeho spolujedoucí utrpěli lehká zranění, se kterými byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice k dalšímu ošetření. Policisté na místě u obou řidičů vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou,” uvedla benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.

V sobotu 7. srpna dopoledne pak v katastru obce Nedrahovice havaroval dvacetiletý mladík. Na mokré vozovce poblíž osady Rudolec dostal po projetí zatáčky s osobním vozem značky Citroen smyk, poté vyjel vlevo mimo komunikaci, kde se na poli převrátil na střechu. “Sanitka muže transportovala na ošetření do pražské nemocnice. Hmotná škoda byla stanovena na 30 tisíc korun,” doplnila v tiskové zprávě policistka Monika Shindlová.