Votičtí policisté hledají od října zloděje, který se vloupal do uzamčeného autobusu

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – Policisté z Obvodního oddělení Votice na Benešovsku šetří případ, při kterém došlo k vloupání do autobusu zaparkovaného na autobusovém nádraží ve Voticích, a to v době od 00:57 do 01:08 dne 29. října 2022. Zatím neznámý pachatel vnikl do uzamčeného autobusu a uvnitř odcizil finanční hotovost ve výši dva tisíce korun z pokladny v drobných mincích a batoh, ve kterém měl řidič autobusu mobilní telefon, doklady, platební kartu a vyšší hotovost.

Podezřelého muže v zimní čepici s batohem na zádech, zachytily kamery města. Muž se v době krádeže pohyboval na autobusovém nádraží, kde byl autobus zaparkovaný. Policisté nyní pátrají po totožnosti tohoto muže, případně dalších svědcích, kteří si mohli něčeho podezřelého v uvedenou dobu na místě všimnout. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů: neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

„Žádáme všechny, kteří by poznali muže na fotografiích nebo mají k celé události jakékoliv důležité informace či svědectví, aby se policistům ozvali na linku 158 nebo přímo policistům Obvodního oddělení Votice na tel. číslo 974 871 760 nebo 735 785 560. Za pomoc děkujeme,“ píše v tiskové zprávě benešovská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zdroj/foto: Policie ČR