Voda na Orlíku vykazuje zvýšené množství sinic, podobně je na tom i Pilský rybník

REGION – Začátkem tohoto týdne proběhla hygieniky na většině kontrolovaných a sledovaných koupacích oblastech a přírodních koupalištích pravidelná kontrola spojená s odběrem vod. Při vizuálním hodnocení přímo při vlastních odběrech bylo patrné, že výrazně teplé a slunečné počasí, panující v předchozím týdnu, si vybralo svou daň.

Na přehradní nádrži Orlík došlo oproti výsledkům před 14 dny ke zvýšení obsahu chlorofylu vč. sinic a tím pádem se zhoršila i kvalita vody. Voda byla na všech sledovaných profilech v příbramské části přehradní nádrže Orlík klasifikována stupněm 2. Podobně jsou na tom i koupací lokality Stará Živohošť a Županovice v oblasti Slapské přehradní nádrže.

Při podobném vývoji počasí není tento stav nijak výjimečný a koupání na uvedených místech není v žádném případě nijak omezeno. Stejně byla vyhodnocena kvality vody i na několika dalších lokalitách, mimo jiné i na Pilském rybníku u Sedlce-Prčice. Na stupni jedna tak zůstávají na Slapech tři místa – Měřín, Nová Rabyně a Nová Živohošť. Teplota vody se drží kolem 24 °C.

Ilustrační foto: pixabay.com