Vnitřní a venkovní prostory přestupního terminálu monitoruje desítka kamer

SEDLČANY – V souvislosti s úterním slavnostním otevřením přestupního terminálu se některým návštěvníkům podařilo nahlédnout i do jeho zázemí. Tedy míst, kam se běžný cestující při provozu nikdy nepodívá. Zázemí přestupního terminálu se nachází nejen v přízemí, kde je informační kancelář, toalety a úschovna kol, ale také v patře. Tam se před zrakem veřejnosti ukrývá technologické srdce přestupního terminálu a provozní místnosti.

Vzduchotechnika-klimatizace-topení

V patře tak nalezneme kompletně vybavenou kuchyňku včetně mikrovlnné trouby a ledničky, místnost pro dispečera a odpočinkovou místnost pro řidiče autobusů. V další části nadzemních prostor se nachází i strojovna vytápění a klimatizace, elektro-rozvodna a samostatný skříňový server s datovým úložištěm. V části serverové skříně je umístěna obrazovka, na které se nepřetržitě zobrazují záběry z deseti kamer umístěných uvnitř haly a také v blízkém okolí nástupišť.

Server s úložištěm dat a obrazovkou kamerového systému

Veškeré záznamy pořízené kamerami se ukládají do datového úložiště, takže se nechají zpětně dohledat různé situace případně vzniklé jak v hale, tak i před budovou. Kromě těchto deseti kamer souvisejících s provozem terminálu, je celkový prostor autobusového nádraží, parkoviště a okolních ulic nepřetržitě monitorován také městským kamerovým systémem. Bez zajímavosti není ani fakt, že s autobusovým nádražím sousedí nová služebna Městské policie.