Vláda ke stávajícím zákazům přidala další zákazy: noční vycházení a nedělní prodej

REGION – V Česku začne od středy platit zákaz nočního vycházení kvůli epidemii covidu-19. Vláda na pondělním zasedání rozhodla, že lidé musí zůstávat doma mezi 21:00 a 04:59. V neděli bude také nově zavřená většina obchodů, v ostatní dny se nebude prodávat mezi 20:00 a 5:00. Povolené jsou jen cesty do práce či k lékaři a domů.

Výjimku budou mít také lidé zajišťující základní infrastrukturu, hromadnou dopravu či roznáškové služby, a také veřejní funkcionáři a ústavní činitelé. Po deváté hodině večer mohou z domu vyjít i ti, kteří venčí psa, avšak pouze do 500 metrů od svého bydliště. Během dne mohou lidé vycházet do přírody a parků, pobývat mohou také na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu dvou osob.

Počet dvou osob se při procházkách v přírodě netýká členů domácnosti a spolupracovníků. Stejný počet osob platí i při nakupování. Výjimku z nedělního zákazu prodeje mají čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích či nádražích, obchody ve zdravotnických zařízeních a restaurace, které fungují ve formě roznáškového servisu.