Vláda ČR: Roušky budou nadále povinné po 25. květnu v restauracích i na koupalištích

REGION – Poslední vlnu vládního rozvolňování opatření přijatých v rámci boje proti šíření koronaviru od 25. května bude doprovázet řada podmínek a pravidel. Od tohoto data se otevřou vnitřní prostory restaurací, barů a nočních klubů. Otevřeno mohou mít jen do 23 hodin. Ve vnitřních prostorách restaurací bude muset nosit roušku personál i hosté, kteří ji mohou sundat jen na konzumaci.

Od 25. května budou také zprovozněna veřejná koupaliště. Na koupalištích budou lidé muset nosit roušky, nutné nebudou jen do vody nebo na lehátku či ručníku. Kapacita bude deset metrů čtverečních na osobu. Lidé budou moci od pondělí 25. května navštěvovat vnitřní prostory hradů a zámků. Nosit budou muset roušky a dodržovat rozestupy, což budou muset provozovatelé expozic kontrolovat.

Hromadné akce včetně vnitřních budou po 25. květnu povoleny pro nejvýše 300 osob. Po 8. červnu by měl být limit 500 osob a od 22. června až 1000 osob.Přičemž bude nutné dodržovat stále dvoumetrové rozestupy. Stejně tak od 25. května budou povoleny návštěvy v nemocnicích a domovech seniorů. Přijít na návštěvu mohou nejvýše dva dospělí, kterým se bude měřit teplota.