Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Vláda ČR od pondělí 16. 3. vyhlásila zákaz volného pohybu osob na území celého státu

REGION – Nedělní nařízení doplňují, případně pozměňují opatření, která vláda přijala už ve čtvrtek po vyhlášení nouzového stavu. Omezení volného pohybu osob platí od pondělí 16. března 0:00 do úterý 24. března 06:00, přičemž se nevztahuje na cesty do zaměstnání k výkonu podnikání. Dále na nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zákaz není uvalen na cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí.

Zákaz se netýká se ani pobytu v přírodě nebo parcích. Omezení se dále nevztahuje na veřejnou hromadnou dopravu, služby pro obyvatele včetně zásobování, rozvážkovou službu nebo veterinární péči, zakázána není ani účast na pohřbu. Zůstat otevřené mají být opravny aut, kde bude méně než 30 lidí. Stejně tak mohou být otevřeny  prodejny náhradních dílů, v provozu zůstanou i odtahové služby a provozovny, kde si vyzvednete zboží nebo zásilku.

Dále se otevřou zahrádkářství, stavebniny a hobby markety pro podnikatele, nikoliv však pro běžnou veřejnost. Otevřeny mohou být také lázeňská zařízení pro péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění, prodejny zdravotnických potřeb, prodejny jízdenek. Zákaz se netýká lékáren, pošt s překážkami zamezujícími přímého kontaktu, supermarketů, bank trafik, MHD a úřadů dvakrát týdně tři hodiny (Po a St). Prodávat se dále smí s omezením nebalené pečivo.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR