Víkendové počasí přidělá zahrádkářům starosti, ranní teploty mohou klesat k nule

REGION – Předpověď počasí na víkend není zrovna moc optimistická, a to především pro zahrádkáře. Po pátečním přechodu studené fronty k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu. V pátek při polojasné a později i zatažené obloze vystoupí teploty přes den na 19 až 22 °C. Pocitovou teplotu bude snižovat zpočátku mírný, postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr s nárazy kolem 50 km/hod.

Sobota přinese polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty jen 15 až 18 °C. Nárazový severozápadní vítr začne slábnout až k večeru. V neděli má být oblačno až polojasno, zpočátku místy až jasno. Během dne místy přeháňky. Noční teploty klesnou na 5 až 2 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 17 °C, vítr už jen slabý proměnlivý.

Pro zahrádkáře to znamená, že hlavně vysazené teplomilné rostliny mohou v neděli při přízemních mrazících přijít na zmar. Na záhonech vysazené sazenice i jahody je dobré přikrýt bílou netkanou textilií. Bohatě postačí ji jemně rozprostřít přes sazenice a po stranách zatížit kameny. Dlouho tam nemusí zůstat, od úterý se má oteplovat a na konci příštího týdne má být až 29 °C.

Zdroj: ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay.com