Víkendové MČR v autocrossu v Sedlčanské kotlině poznamená počasí i další omezení

SEDLČANY – O víkendu 26. a 27. září se v areálu Sedlčanské kotliny uskuteční Mistrovství České Republiky v autocrossu. Současně se ve stejném termínu pojede v kotlině také závod Mascom cupu v kartcrossu. Startovní listina autocrossového závodu MČR obsahuje téměř stovku jmen. Kromě českých závodníků se na startu objeví se svými stroji i závodníci z Německa, Rakouska, Nizozemska, Slovenska a Lucemburska. Startovní listina kartcrossu čítá další víc jak dvacítku jezdců.

Bohužel i přes velký zájem jezdců to vypadá, že počasí patrně poslednímu závodu letošní sezony moc přát nebude – hlavně v sobotu má pršet. Problémem jsou i platná mimořádná opatření MZČR pro ČR a Středočeský kraj. Do areálu Sedlčanské kotliny bude vpuštěno maximálně dva tisíce osob, a to včetně závodníků, pořadatelů, záchranářů, fotografů, novinářů, televizních pracovníků a dalších pomocných složek. Všichni kromě samotných závodníků navíc musí mít v areálu po celou dobu roušky.

Pokud se jedná o časový harmonogram, tak v sobotu jsou na programu měřené tréninky a první série rozjížděk. Kartkrosaři v sobotu absolvují i druhou sérii rozjížděk. Nedělní program začíná už v půl deváté ráno druhou a třetí sérií rozjížděk. Nedělní odpolední program startuje hodinu po poledni semifinálovými a následně i finálovými rozjížďkami všech kategorií včetně kartcrossu. po skončení následuje po krátké pauze slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen.

Ilustrační foto: David Krátký