Prodloužený červencový víkend zve do kina nebo na sedlčanskou hvězdárnu

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 1 den, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Úvodní prázdninový měsíc už tradičně bývá chudý na akce, takže i pozvánek na první, a zároveň prodloužený červencový víkend mnoho není. Všeobecně lze každý pátek zvát na sedlčanskou hvězdárnu na vrchu Cihelném, která je pro veřejnost otevřena od 21 do 23 hodin. Stejně tak by měly být veřejnosti o víkendech otevřeny zámky Osečany a Radíč, kde v neděli mají také pouť.

V pátek sedlecký biograf uvádí francouzskou komedii “Co jsme komu zase udělali?”, v níž se rodiče těžce smiřují s tím, že se jejich dcery provdaly za muže rozličných původů. Sedlčanské kino dává v pátek česko – slovenské drama “Pokoj”, v němž se děj točí kolem brněnské vily Tugendhat”. V pátek se však ještě nabízí možnost vyrazit do kina pod širým nebem, a to v Počepicích. Tady v prostoru za požární zbrojnicí promítají po setmění profláknutou českou komedii “Vesnička má středisková”

V sobotu pak sedlčanský biograf uvádí stejný snímek jako ten sedlecký v pátek, tedy film “Co jsme komu zase udělali?”. Letní taneční zábavu pak nabízí v sobotu večer přírodní parket na hřišti v Jesenici s rockovou skupinou ze Strakonic “Parkán”. Víkendová pozvánka může ještě nabídnout plavby po Slapském a Orlickém přehradním jezeře. Na Slapech se jedná o pravidelnou linku od hráze přehrady na Novou Živohošť, na Orlíku lze lodí cestovat od hráze až po hrad Zvíkov a zámek Orlík.