Víkend nám znovu připomene léto, příští týden ale dorazí zima a nepříjemný vítr

Před námi je další velmi teplý víkend s maximálními teplotami nad 20 °C. V neděli a v pondělí však přes naše území přejde studená fronta, která přinese výrazné ochlazení. V sobotu bude polojasno, odpoledne opět až oblačno. V noci klesnou teploty na 10 až 4 °C, přes den ale vystoupají na 19 až 23 °C. Vítr bude nadále foukat západní.

V neděli bude stále ještě většinou polojasno, od severozápadu však začne přibývat oblačnost a od severu se objeví i déšť nebo přeháňky. Po ránu teploty klesnou na 13/9 °C, přes den se ale dostanou na 19/23 °C, na jižní Moravě až na 27 °C. Vítr bude západní a lokálně s frontou zesílí. Příští týden tak bude mnohem chladnější a nelze vyloučit i smíšené a sněhové srážky.

Pondělí již bude zatažené nebo oblačné a přidá se déšť, přeháňky nebo i bouřky. K večeru od severozápadu se v nejvyšších polohách začne objevovat sněžení. Noční teploty ještě budou vysoké mezi 10/6 °C, na jižní Moravě kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 13/17 °C. Západní vítr lokálně zesílí na nárazy kolem 55 km/h

Úterý bude také zatažené až oblačné s občasným deštěm nebo přeháňkami. Hranice sněžení se již sníží až na 600 m. V noci teploty klesnou na 5/1 °C, na východě se budou držet kolem 6 °C. Denní maxima budou v rozmezí 9/13 °C. Západní vítr lokálně zesílí na nárazy kolem 55 km/h. A jak vypadá výhled na další dny?

„Celkově bude převažovat proměnlivá, ale velká oblačnost a na většině území srážky. Ve vyšších, ale i ve středních polohách budou srážky smíšené nebo sněhové. V noci budou teploty klesat na 5/1 °C, postupně se mohou dostávat i pod nulu. Přes den budou teploty nejvýše v rozmezí 7/11 °C. Vše budeme samozřejmě sledovat a informovat,“ píše Meteocentrum.

  Teploty se k víkendu začnou pomalu zvedat, dosáhnou ale maximálně jen k dvacítce

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay