Víkend má být oproti původní předpovědi teplý. Horké počasí je zatím v nedohlednu

Předpověď počasí na nejbližší dny je poměrně složitá a mírně se změnila. Víkend tak bude nakonec poměrně pěkný, původně očekávaná výraznější studená fronta se nyní jeví jako mnohem slabší. Nic nebude bránit tomu, aby se sobotní denní teploty vyšplhaly nejvýše v tomto týdnu, na 23/27 °C. Sobota by měla být spíše slunečná a výskyt bouřek jen na jihovýchodě, četnější pak až v noci na neděli.

A hodně se zlepšil výhled na neděli – očekávané ochlazení bude nakonec mnohem slabší. Denní teploty vystoupí na příjemných 21/25 °C, jihovýchod bude teplejší než severozápad jen poměrně málo. Neděle bude také převážně slunečná. V příštím týdnu mají být denní teploty převážně lehce nad 20 °C – v průměru asi 19/23 °C. Celkově se dá čeká proměnlivá a spíše větší oblačnost, občas s deštěm.

Srážky ukazují hlavně na noc z neděle na pondělí, a pak především na středu a čtvrtek. „Ve výhledu do poloviny června tedy nevidíme žádné horké počasí, během kterého by se teploty měly aspoň přibližovat k tropické třicítce. Dál už je situace nejasná, nicméně zdá se, že na první opravdu horké dny lákající na venkovní koupaliště si budeme muset ještě nějakou dobu počkat,“ píše Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay