Monínec o víkendu ovládnou extrémní překážkové závody Predator Race

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Areál Monínec se počtvrté stane místem, kde se uskuteční extrémní překážkové závody Pradator Race. Ty tradičně otestují fyzickou i psychickou zdatnost všech závodníků a slibují skvělou podívanou pro diváky. V sobotu 11. května proběhnou na Monínci závody Predator Race Dril a Predator Race Brutal. Predator Race Dril je úvodním stupněm závodů a nabídne pětikilometrovou trať s minimálně dvacítkou překážek.

Predator Race Brutal je druhou úrovní závodů, měří minimálně deset kilometrů a účastníci musí zdolat 25 překážek. Průchod terénem jim přitom znesnadňují malé stěny, plazení se pod ostnatým drátem, nošení břemene a další překážky. Pořadatelé podobně jako vloni očekávají účast kolem dvou tisíc závodníků. Startovat se proto bude kvůli zvýšenému zájmu od rána ve vlnách.

Celá akce je určena rovněž pro diváky, kteří budou moci u jednotlivých překážek fandit. Nejobtížnější a zároveň psychicky náročnější závod proběhne následující neděli 12. května, kdy se na Monínci potřetí uskuteční Predator Race Masakr, jenž bude na patnáctikilometrové trati obsahovat hned 30 různých překážek. Závodníci, kteří úspěšně absolvují všechny tři víkendové závody, dostanou navíc speciální medaili Predator Master Weekend Monínec.