Většině divadel začínají letní prázdniny, u divadla Hogofogo je tomu naopak

SEDLČANSKO – S letními měsíci každoročně přicházejí divadelní prázdniny a kamenná divadla zejí prázdnotou. To se týká i většiny kulturních domů, který tento čas, stejně jako divadla, věnují menším úpravám, úklidu a také odpočinku. Přesto v regionu máme kamenné divadlo, které prázdniny nedrží a naopak naplno zahajuje letní sezonu. Je jím stálá divadelní scéna v Drážkově, divadlo Hogofogo.

Už dnes, ve čtvrtek 25. června má divadlo Hogofogo na programu, u příležitosti slavnostního návratu do divadla po koronavirových zákazech, koncert vážné hudby. “Uslyšíte jak skladby známé, aby prosvětlily koncert tím, co mají hudebníci rádi a co už patří k celosvětově oblíbenému repertoáru, tak i skladby, které si poslechnete možná poprvé a umělci věří, že se divákům budou jistě líbit,” zve do drážkovského divadla jeho umělecká ředitelka Gabriela Falcová.

Hned další den, v pátek 26. června můžeme do divadla Hogofogo vyrazit na LiStOVáNí v cestopisu Legendy Z+H. Jak už název napovídá, jedná se o opravdové legendy: cestovatele Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelku. “Cílem tohoto listování bude Hanzelku se Zikmundem přiblížit dnešním generacím, kterým vše připadá tak samozřejmé a netuší, že tihle dva byli a navždy budou opravdoví ‘frajeři’. Na listování mohou přijít všichni od 3 do 100 let”, píše se v programu.

Týden na to, v sobotu 4. července, se pak v divadle Hogofogo koná slavnostní křest knihy ‘Diagnóza učitelka 2 – Úča na cestách’ autorky ředitelky divadla Gabriely Falcové. Kmotrem této druhé autorčiny knihy je známá česká herečka Jitka Smutná. V první knize ‘Diagnóza učitelka’ autorka s nadsázkou líčila příběhy z každodenního života, v druhé knize se autorka vydává za poznáváním a rozšiřováním obzorů především na Britské ostrovy a do legendami opředeného New Yorku.

Koncem července je nejprve ve čtvrtek 30. 7. na programu další díl Listování s Lukášem Hejlíkem. Tentokrát v knize ‘Bitevní pole’, vyprávějící o čtyřicetiletém otci jehož syn se dostal do puberty. O den později, v pátek 31. července se v divadle Hogofogo uskuteční divadelní představení ‘Pánská šatna aneb Mušketýři v Mexiku’. Představení je kolektivní improvizací herců Martina Dejdara, Jiřího Lábuse, Pavla Nového, Jana Jiráně, Martina Janouška a Petra Hojera. To vše v režii prvně jmenovaného.

Ilustrační foto: Divadlo Hogofogo