Větší část masopustu je za námi, už tento týden v části obcí startují maškarní průvody

REGION – O dnešního úterý 7. února zbývá do konce masopustu rovných čtrnáct dnů, tedy dva týdny do masopustního úterý. Vloni touto dobou brzdila pořádání průvodů a dalších masopustním radovánek různá nařízení  a vládní zákazy, letos si můžeme masopustních akcí užít bez omezení.  Ať už jsou to plesy, maškarní šibřinky, masopustní průvody či veřejné zabijačkové hody.

Jako první na Sedlčansku je to v sobotu 11. února tradiční masopustní průvod ve Svatém Janu. Tady maškary mají sraz v myslivně u Votrubů, odkud půl hodiny po desáté dopoledne vyrazí průvod v maskách pestrých i roztodivných směrem ke kostelu a k domům v obci Svatý Jan. Odtud sejde do osady Jedle a dál bude pokračovat do Skrýšova a odtud po cestě do Brziny ke Kabátům.

Další maškarní průvod v tu samou sobotu se uskuteční v Kosově Hoře. Průvod malých i velkých maškar startuje kolem půl druhé odpoledne u vlakového nádraží a po projití ulicemi mezi rodinnými i bytovými domy sejde kolem místní školy na komunikaci směrem na náměstí. Tady by měl být kolem třetí hodiny a následně tu vypukne masopustní veselice s občerstvením.

Ilustrační foto: Ladislav Havel
masopust Chramosty