Vestecký most uzavřela vážná nehoda. Řidič prorazil zábradlí a spadl s autem do Vltavy

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V pondělí 27. března kolem půl desáté dopoledne se stala na Vesteckém mostě silnice I/18 ve směru od Sedlčan vážná dopravní nehoda. Nákladní automobil tu přejel do protisměru, prorazil velký kus zábradlí a spadl s vozidlem do hluboké vody, přičemž se vozidlo zcela potopilo.

Na místě jsou všechny složky Integrovaného záchranného systému, policejní potápěcí i vrtulník letecké záchranné služby. Řidič údajně zůstal uvězněn v kabině automobilu. Most má být uzavřen podle posledních informací až do večera. Objízdná trasa vede ze Zrůbku přes Hrachov a Kamýk nad Vltavou.

Odpoledne se potápěčům podařilo mrtvého řidiče pod hladinou vyprostit z auta. Vyzdvihnutí nákladního vozidla bude složité, nosnost mostu totiž nedovoluje hasičům použít autojeřáby. S vytažením auta z vody má tak hasičům pomoci speciální vyprošťovací tank z útvaru HZS Zbiroh.

Kolem osmnácté hodiny bylo nákladní auto se zcela zdemolovanou kabinou nakonec vytaženo na pravý břeh soukromou odtahovací službou. Hasiče ještě čeká likvidace uniklých kapalin do vody. Příčina nehody není vyšetřovatelům zatím známá, ve hře je více možností.

foto. HZS středočeského kraje

Oficiální zpráva HZS Středočeského kraje:Od dopoledních hodin zasahujeme na Příbramsku u obce Hrachov, kde z Vesteckého mostu spadl nákladní automobil do Vltavy, v kabině zůstal zaklíněný řidič. K události povolalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje profesionální jednotky ze stanic Příbram, Sedlčany a Dobříš a dobrovolné jednotky obcí Sedlčany a Kamýk n. Vlt.

Dále byla vyslána potápěčská skupina ze stanice Modřany HZS hl. města Prahy a jednotka ze Záchranného útvaru HZS ČR ze základny Zbiroh se speciálním vyprošťovacím tankem. Hasiči na dvou místech natáhli na vodní hladinu norné stěny z důvodu unikajících provozních kapalin. Potápěči pak z nákladního automobilu vyprostili tělo řidiče, který přes veškerou snahu záchranářů nehodu nepřežil.

Na místě zásahu spolupracujeme se statikem, který most uzavřel. Provoz je tak obousměrně veden po objízdných trasách. Dále se na místo dostavili zástupci životního prostředí a firma Dekonta. Podle předběžných odhadů budou vyprošťovací práce trvat několik hodin. Celou situaci monitoruje dokumentační skupina GŘ HZS ČR.“

Ilustrační foto: pixabay.com