Velkokapacitní očkovací centrum začne v Sedlčanech fungovat v pondělí 1. března

SEDLČANY – Počínaje pondělím 1. března zahájí v objektu sedlčanského kulturního domu provoz velkokapacitní očkovaní centrum. V prvních dvou březnových týdnech se bude jednat o zkušební provoz, od 15. března má očkovací centrum už fungovat naplno. Samotné očkovací bude zajišťovat svým zdravotnickým personálem sedlčanská nemocnice Mediterra. Zřízení velkokapacitního očkovacího místa nebylo jednoduché, vše musí splňovat přesné parametry a hygienické nároky.

“Podařilo se to díky dobré spolupráci nemocnice, města, kulturního domu a Středočeského kraje. Očkování bude probíhat v částečně oddělených boxech ve společenském sále. Tady bylo nutné na parkety položit PVC podlahu. Vestibul kulturního domu pak bude sloužit k administraci a jako přepážkou oddělená čekárna jak před samotnou vakcinací, tak i po ní. Podařilo se nám tak splnit to, aby lidé z regionu nemuseli za očkováním daleko dojíždět,” řekl starosta města Miroslav Hölzel.

V dosahu centra budou od 1. března vyhrazená parkoviště a provoz upraven dopravním značením. Očkovací místo v Sedlčanech si lidé mohou vybrat při registraci do Centrálního rezervačního systému. Jakmile dostanou zvací SMS s PIN 2, mohou se přihlásit a vybrat si konkrétní den a čas podle dostupných slotů v systému. Do očkovacího místa nemohou lidé přijít bez předchozí registrace a rezervace. Rezervační systém se od 1. března otevře lidem 70+.

This slideshow requires JavaScript.


  Očkovat se lidé mohou nechat také u svých praktických lékařů, zatím je ale málo vakcín

Ilustrační foto: pixabay.com