Velikonoční víkend nabízí dostatek akcí, stačí se rozhoupat a vyrazit

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Před námi jsou po Velkém pátku další tři volné dny. V sobotu dopoledne se můžeme vydat společně s turisty na pochod ‘Pro velikonoční vajíčko’ na Chlum, nebo na 12. ročník turistického pochodu ‘Hory doly Počepice’. Na příznivce motorismu čeká v Sedlčanské kotlině ‘Hobby autorallycross’ a v Retroautomuzeu ve Strnadicích ‘5. sraz poválečných vozidel’. Odtud to není tak daleko do lomu v Bořené Hoře u Štětkovic, kde se koná ‘Majáles 2019’ s přehlídkou vojenské techniky. K Velikonocům patří i návštěva skanzenu ve Vysokém Chlumci s pletením pomlázek a barvením kraslic.

Nedělní velikonoční dopoledne vyplní 31. ročník ‘Splutí Mastníku’, případně velikonoční výšlap petrovických turistů ‘Po Brzině do Brziny’. Zapomenout bychom neměli ani na první letošní pouť v regionu, tu drží o Velikonocích obyvatelé Kňovic. V obecním domě v Petrovicích děti určitě vyrazí na divadelní pohádku ‘Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka’, v Nechvalicích dospělí zase na divadlo v podání místních ochotníků ‘Skupinová terapie’ a v Sedlčanech na divizní fotbalové utkání Tatran Sedlčany vs. FC Viktoria Mariánské Lázně.

Velikonoční pondělí je tradičně určeno pomlázce, tak nezapomeňte mílí pánové nachystat spletené vrbové proutí, a vy dámy svoje zadečky a hlavně nabarvit dostatek vajíček! Zbývá snad jen doplnit, že všechny dny Velikonoc budou slunečné a přiměřeně teplé.