Ve Svatém Janu napršelo od večera do rána přes 50 litrů vody na metr čtvereční

SEDLČANSKO – Výstraha meteorologů na velmi silné bouřky a přívalové srážky v noci z pátku na sobotu 25. června se tentokrát vyplnila. Vůbec nejvýše srážek spadlo na Sedlčansku ve Svatém Janu. Místní srážkoměrná stanice ČHMÚ tu naměřila 52,1 litru vody na metr čtvereční. Hladina říčky Brziny se tu zvedla z běžných letních 34 cm na téměř dvojnásobek. Vydatně pršelo i v Kamýku nad Vltavou, tam spadlo 47,1 litru vody na metr čtvereční.

Oproti tomu relativně méně pršelo v okolí Sedlčan, meteorologická stanice ČHMÚ Rudolec tu od pátečního večera do sobotního rána naměřila „jen“ 31,7 litrů vody na metr čtvereční. Podle měření v Radíči se sedminásobně zvýšil i průtok vody v Mastníku. Přesto nejvíce zásahů měli hasiči právě v okolí Sedlčan, kde hasiči čerpali vodu z některých zatopených objektů. Padlý strom odstraňovali hasiči ve Vysokém Chlumci a v Sedlčanech.

Podle předpovědi počasí na víkend by se v sobotu měla oblačnost protrhávat až na polojasno. Nejvyšší sobotní teploty mají vystoupit 22 až 25 °C. V průběhu neděle má být jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle slabé přeháňky nebo bouřky, ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají k hodnotám 27 až 30 °C. V pondělí v noci mají přijít při denních teplotách až 33 °C další bouřky a srážky.

Ilustrační foto: pixabay.com