Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 26 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Ve čtvrtek 12. prosince v 9.16 hodin byla na tísňovou linku středočeských hasičů přijata informace o kouři vycházejícím ze stodoly ve vesnici Křemenice, která je částí Nechvalic na Sedlčansku. Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Sedlčany a Příbram a zároveň byl vyhlášen poplach jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Nechvalice, Petrovice, Sedlec-Prčice a Sedlčany.

“Vzhledem k delší dojezdové vzdálenosti byla o pomoc v rámci mezikrajské spolupráce požádána také jednotka HZS Jihočeského kraje ze stanice Milevsko. Protože stodola byla propojená s rodinným domem a hrozilo rozšíření plamenů na obytnou část, byl následně vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místo tak zamířily ještě dobrovolné jednotky obcí Jesenice, Vysoký Chlumec a Počepice. V době příjezdu první jednotky byla už zcela zasažena stodola a požár se rychle rozšiřoval na přilehlý dům,” informoval Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

Hasičům se včasným zásahem pomocí několika C proudů a vysokotlaku podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření. K zásobování potřebnou hasební vodou byl využit i přilehlý rybník, na kterém bylo ze dvou plovoucích čerpadel zřízeno čerpací stanoviště. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před půl dvanáctou. Pak následovalo dohašování skrytých ohnisek a vyskladňování stodoly, ve které bylo převážně uskladněno seno a dřevo. Úplná likvidace požáru byla ohlášena přibližně po další hodině.

Autor/zdroj/foto/video: HZS Středočeského kraje