Vavřinecké posvícení se rychle blíží. Pokud předpověď vyjde, mohlo by mu přát i počasí

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLEC-PRČICE – K letním prázdninovým dnům neodmyslitelně patří i poutě a posvícení. To prčické má v kraji velký zvuk a spolu se sedlčanskou poutí a kosohorským posvícením bývá prvním poslem konce prázdnin a nástupu podzimu. Prčické posvícení přichází každoročně po svátku svatého Vavřince (10. srpna). Letos tento svátek připadá na středu, tudíž tradiční Vavřinecké posvícení se letos uskuteční následující neděli, tedy 14. srpna.

Houpačky, kolotoče, střelnice a další atrakce, ale také stánky a vše co k Vavřineckému posvícení tradičně  patří, zaplní historické Vítkovo náměstí i přilehlé ulice. K prčickému posvícení budou také letos patřit doprovodné akce v zámeckém parku. Už v pátek 12. srpna to bude Diskotéka DJ Basslicker z Radio Kiss a speciálním hostem rapperem Renne Dangem se začátkem ve 21 hodin. Sobotní odpoledne vyplní dechovka a večer rockové muzika a taneční zábava s dvěma kapelami – Argema a Matyas.

Nedělní posvícenecký program obstará odlochovická skupina Poprask, která bude vyhrávat k tanci i poslechu od 10 do 17 hodin a také sokolská tombola. Návštěvníky prčického posvícení nebudou lákat jen pouťové atrakce. Lákadlem bude i 38. místní výstava králíků, holubů a drůbeže v prostoru za starou prčickou radnicí. Příznivci fotbalu pak v sobotu zamíří na místní stadion, na který si fotbalisté Sokola pozvali na „pouťák“ FC Chyšky. Výkop je v sobotu 13. srpna v 15 hodin.

Ilustrační foto: pixabay.com