Vánoční strom na náměstí T.G. Masaryka už stojí, slavnostní rozsvícení ale nebude

SEDLČANY – Náměstí T. G. Masaryka letos během adventního období ozdobí asi dvanáctimetrový smrk, který bude lidem připomínat blížící se Vánoce. Na náměstí byl vánoční strom dovezen v pondělí 23. listopadu dopoledne z Příčov a krátce poté za pomocí jeřábu postaven a ukotven pracovníky Sedlčanských technických služeb v centru plochy náměstí.

V následujících dnech se vánoční strom dočká elektrického osvětlení a ozdobení tak, aby mohl být se začátkem adventu, tedy v neděli 29. listopadu, rozsvícen. Tentokrát rozsvícení nebude mít kvůli koronavirovým opatřením slavnostní ráz, stejně tak letos neproběhne v sobotu na náměstí akce Den pro dětskou knihu. Ze stejného důvodu se neuskuteční ani tradiční adventní průvod.

video ze stavění stromu – zdroj: Facebook

Pokud od 30. listopadu dojde k dalším rozvolněním epidemiologických opatření, mohlo by se na náměstí u vánočního stromu konat krátce před vánočními svátky alespoň tradiční zpívání koled, ale to je ještě daleko…. Také další města v regionu (Sedlec-Prčice a Krásná Hora nad Vltavou) rozsvítí na náměstích své vánoční stromy bez doprovodného programu.