Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Váchovi otevřou ve špejcharu muzeum

DRÁŽKOV– Už tuto sobotu rodina Váchů z Drážkova podruhé pro zájemce připravila návštěvu svého špejcharu.  V památkově chráněném objektu se za přítomnosti široké veřejnosti a hostů otevře Venkovské muzeum. Slavnostního vysvěcení celého objektu se ujme farář Zbigniew Grzyb, úvodní slovo pronese profesor Jiří Davídek.

“Venkovským muzeem jsou myšleny dvě patra muzea, kde bude návštěvník seznámen s životem na vesnici formou exkurze do soudobé ‘sednice’ vybavené soudobým nábytkem, nádobím, nářadím a dalším materiálem z té doby pocházejícím,” uvedl Milan Vácha, jeden člen velkého rodu Váchů. Další patro bude patřit výstavě obrazů herečky a akademické malířky Jany Krausové.

Bližší seznámení s historií a především rekonstrukcí původně gotické tvrze se při slavnostním otevření ujme sám majitel František Vácha. V doprovodném programu vystoupí žáci Základní umělecké školy ze Sedlčan, k poslechu i tanci bude vyhrávat skupina Neptum Martina Calty. Slavností otevření je naplánováno na čtrnáctou hodinu v sobotu 15. května.

Ve standardním provozu bude muzeum v době od 16. května do 31. srpna. Prohlídky Venkovského muzea se konají od středy do neděle v čase od 10 – 17 hodin. Od 1. září do poloviny října bude muzeum přístupno od pátku do neděle mezi 12. a 17. hodinou. “Individuální termín návštěvy nebo exkurzi pro větší skupinu osob je možné domluvit po telefonické dohodě,” dodávají majitelé špejcharu a muzea.