V úterní hokejové dohrávce 15. kola Krajské soutěže zdolal Tatran HC Nymburského Lva

NYMBURK – Dohrávka 15. soutěžního kola zavedla v úterý 11. ledna sedlčanské hokejisty Tatranu na led stadionu HC Nymburský Lev. Podle papírových předpokladů a postavení v průběžné tabulce byli mírným favoritem domácí hokejisté. Jenže papírové předpoklady se nenaplnily a domácí odešli ze svého ledu po 60 minutách čisté hry poraženi. HC Nymburský Lev, z.s. – Tatran Sedlčany 3:6 (0:1,0:1,3:4).

Skóre utkání otevřel na konci první třetiny v čase 18:55 hostující Filip Černý při přesilovce pět na čtyři. Také v druhé třetině to byl Černý, ale Vladimír, který v čase 26:37 přidal druhý gól Tatranu. Divočejší z pohledu branek i vylučování pak už byla třetí třetina. Krátce po rozehrání v čase 40:56 domácí Jakub Kuzďas při přesilovce snížil na rozdíl jedné branky. Jenže za další necelou půlminutu v čase 41:17 hostující Kryštof Švagr si v přesilovce vzal dvoubrankový náskok zpět.

Jenže to ve třetí třetině nebylo všechno: domácí následně hráli dvě přesilovky a ty nejprve v časech  45:23 a 46:46 nejprve Adamem Kuzďasem a poté Jakubem Kuzďasem proměnili ve vyrovnání. Pak však přišla vítězná pětiminutovka hostů, kdy nejprve v čase 51:14 Zdeněk Burian dal čtvrtý, v čase 51:14 Martin Náprstek pátý gól a skóre na konečných 3:6 završil v čase 56:12  Martin Pospíšil. Tatran si tak připsal do tabulky další body, celkově jim má po šestnácti odehraných kolech už pětadvacet.

Ilustrační foto: pixabay.com