V soutěži Zlatý lajk byl profil města Benešov ohodnocen na Instagramu zlatou příčkou

BENEŠOV – Instagramový profil města Benešov, který sleduje více než 2 300 uživatelů a jejich číslo kontinuálně roste, byl vyhodnocen v soutěži Zlatý lajk jako nejlepší mezi velkými českými městy. Hodnotitelé soutěže Zlatý lajk ocenili častou frekvenci příspěvků, sjednocený a dobře působící feed, užívání oficiálního vizuálního stylu, zdařilou textaci a také zapojení sledujících.Na druhém místě se umístil profil města Kopřivnice, na třetím pak Kolín.

Všimli si i neduhu, a sice kolísavé kvality publikovaných fotografií, která ale na druhou stranu naznačuje, že je benešovský Instagram i platformou pro sdílení amatérských záběrů pořízených místními. Jak potvrzují jeho správci, touto cestou jdou vědomě, dávají přednost diverzitě před strojovou kvalitou, a snaží se dávat prostor všem povedeným akcím, které ve městě probíhají, a stejně tak i místním organizacím.

„Vážíme si této odborné zpětné vazby a připomínky na zlepšení zapracujeme. Ve stylu, který hodnotitelé naopak pochválili, budeme nadále pokračovat,“ komentuje získané ocenění Markéta Pazderová z oddělení propagace a vztahů k veřejnosti města Benešov, která má správu sociálních sítí primárně na starosti, a zároveň dodává, že Instagram města Benešov neslouží jen ke sdílení obrazového materiálu, ale funguje i jako jeden z informačních kanálů, odkud místní čerpají.

Zdroj: Tereza Lípová, Město Benešov
Ilustrační foto: pixabay